تبلیغات
آخرالزمان ومهدی منتظر - پیروان نجات یافته ازسفیانى در سرزمین هاى شام
آخرالزمان ومهدی منتظر
وبلاگ بشارت منجی
حدیث موضوعیمرتبه
تاریخ : یکشنبه 10 شهریور 1392

 

 

 

نعمانى از محمد بن مسلم آورده است كه شنیدم ابو جعفر باقر(علیه السلام) فرمود: تقواى الهى پیشه كنید و با ورع (= پرهیز از حرام) و اجتهاد (= كوشش در انجام واجبات) در راه اطاعت خدا بر عقیده تان ، یارى بجویید .وقتى یكى از شما به سراى آخرت شتافت و درهاى دنیا به رویش بسته شد ، بالاترین توشه اى كه مورد غبطه و رشك دیگران واقع مى شود ، دیندارى و پرهیزكاریش است . وقتى انسان به سراى دیگر گام نهاد ، مى داند كه به پیشواز نعمت ها و بخشش هاى الهى و مژده رفتن به بهشت مى رود و از چیزى (شیطان )كه مى ترسیده ، ایمن است . همچنین یقین خواهد كرد كه باور و دینى كه در دنیا بر آن ثابت قدم بوده ، حق و درست است و كسانى كه با دین مخالفت مىورزیدند ، باطلند و هلاك خواهند شد ! پس شما را (بر این عقیده) مژده مى دهم ، باز بشارت مى دهم ! چه مى خواهید ؟ آیا نمى بینید كه دشمنانتان در راه ارتكاب گناهان الهى كشته مى شوند و براى رسیدن به دنیا یكدیگر را به قتل مى رسانند ، ولى شما چنین نیستید و به دور از آنها ، در خانه هایتان ، آسوده و در امانید . بلاى سفیانى كه از دشمنان ماست ، برایتان كافى است .

وى از نشانه هایى است كه برایتان (براى فهم نزدیكى ظهور) قرار داده شده است . وقتى این فاسق خروج كند ، در جاى خود بمانید ، چون تا یك یا دو ماه پس از خروجش ، خطرى متوجه شما نیست اما تعداد زیادى بجز شما (شیعیان) را خواهد كشت .

برخى اصحاب پرسیدند : در آن اوضاع ، با عیال ( زن و فرزند ) خود چه كنیم ؟ فرمود : مردان خود را از سفیانى دور كنید، چون كینه و حرص شیعیان را به دل دارد ، ولى به زنان ان شاء الله گزندى نخواهد رسید .

پرسیدند : مردان از دست او به كجا فرار كنند ؟ فرمود : بعضى به مدینه یا مكه یا جاهاى دیگر مى گریزند اما وقتى لشكر آن فاسق (= سفیانى) به آنجا رو آورد ، چه مى كنید ؟! به مكه بروید كه محل گردهمایى شماست ، فتنه او به اندازه زمان حاملگى یك زن یعنى نُه ماه طول مى كشد . ان شاء الله بیش از این نخواهد بود ! بحار 52/140 .

نعمانى  از حارث همدانى آورده است كه امیر مؤمنان فرمود : مهدى هنگام راه رفتن ، تمام بدنش حركت مى كند ، موهایش مجعد و خالى بر گونه دارد ، آغاز كارش از سوى شرق (= پرچم هاى خراسان) است . وقتى زمانش برسد ، سفیانى خروج مى كند و به مدت آبستن بودن یك زن ( نه ماه ) حكومت مى كند . خروجش در شام است و اهالى آنجا از وى پیروى مى كنند مگر كسانى كه در راه حق ثابت قدم اند و خدا آنان را از همراهى با سفیانى حفظ مى كند . با سپاهى انبوه به مدینه مى آید ، وقتى به بیداء مدینه مى رسد ، خدا او را در زمین فرو مى بَرَد . این همان فرمایش خداست كه مى فرماید : « كاش مى دیدى هنگامى را كه كافران وحشت زده اند ، آنجا كه راه گریزى نمانده است و از جایى گرفتار آمده اند » ( سبأ/51 )
وعده صادقطبقه بندی: اهل بیت علیهم السلام ومعارف دین،  سرزمین شام(سوریه-لبنان-اردن-فلسطین) در عصر ظهور، 
ارسال توسط محمد امین
آخرین مطالب
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
مهمترین برنامه جهت تعجیل در ظهورچیست؟پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ