تبلیغات
آخرالزمان ومهدی منتظر - سه راه ورود اهل ایمان به بهشت از دیدگاه پیامبر/ سه بلا برای انسان ناسزا گو
آخرالزمان ومهدی منتظر
وبلاگ بشارت منجی
حدیث موضوعی 

 

 

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به سه راهی که رسول گرامی اسلام برای بهشتی شدن به ابوذر نشان داد گفت: آرزوی طولانی نداشتن در دنیا نخستین راهی است که مورد تاکید رسول خدا قرار داشت.

خبرگزاری فارس: سه راه ورود اهل ایمان به بهشت از دیدگاه پیامبر/ سه بلا برای انسان ناسزا گو

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی چهارشنبه شب در جمع زائران و مجاوران حرم حضرت معصومه (س) در سخنانی با اشاره به اینکه روز پنجشنبه مصادف با سالروز شهادت حضرت حمزه عموی بزرگوار پیامبر گرامی اسلام است بیان کرد: باید در این روز نسبت به برگزاری مراسم‌ در مساجد اهتمام داشت.

وی بیان کرد: پس از شهادت حضرت حمزه پیامبر گرامی اسلام و حضرت زهرا(س) بر مزار این شهید حاضر می‌شدند.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه با اشاره به حال و روز اهل ایمان و اهل گناه در روز قیامت افزود: در روز قیامت مومنان به دلیل اینکه ثمره کارهای نیکوی خود در دنیا را می‌بینند شادمان هستند و در مقابل اهل گناه به دلیل اینکه کارهای دنیوی آنها بدون نتیجه بوده خستگی بر تن ایشان باقی مانده است.

وی با اشاره به نعمت‌های بهشتی و ضرورت عملکرد صحیح انسان در دنیا برای دستیابی به این نعمت‌ها اظهار داشت: انسان عاقل در دنیا با پیروی از دستورات الهی مسیر ورود به بهشت را برای خود مهیا می‌کند.

رفیعی با اشاره به سه راهی که رسول گرامی اسلام برای بهشتی شدن به ابوذر نشان داد گفت: آرزوی طولانی نداشتن در دنیا نخستین راهی است که مورد تاکید رسول خدا قرار داشت.

وی به یاد مرگ بودن را دیگر راه و شرط بهشتی شدن دانست و تاکید کرد: انسان اگر زیاد به یاد مرگ باشد با شهدا محشور می‌شود.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه داشتن حیا از خداوند را دیگر راه بهشتی شدن دانست و یادآور شد: انسانی که از خدا شرم و حیا داشته باشد در خلوت نیز مرتکب گناه نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه بلایی که فرد مسلمان در اثر فحاشی کردن به برادر مسلمان خود گرفتار آن می‌شود تاکید کرد: کم شدن رزق و روزی، واگذار شدن انسان به خودش از سوی خداوند و کم شدن خوشی‌های انسان در زندگی سه اثر سوء فحاشی کردن است.

رفیعی با تاکید بر اینکه فردی که فحاشی کند در قبر عذاب می‌بیند یادآور شد:‌ از نکاتی که امام صادق(ع) به شیعیان تذکر می‌دادند پرهیز از فحاشی کردن است.
طبقه بندی: اهل بیت علیهم السلام ومعارف دین، 
ارسال توسط محمد امین
آخرین مطالب
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
مهمترین برنامه جهت تعجیل در ظهورچیست؟پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ