تبلیغات
آخرالزمان ومهدی منتظر - پیوند منافع خادم الحرمین با رژیم صهیونیستی!
آخرالزمان ومهدی منتظر
وبلاگ بشارت منجی
حدیث موضوعیمرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 مرداد 1392
سران سعودی ـ که خود را خادم الحرمین شریفین می نامند ـ در اقدامی عجیب، با رژیم صهیونیستی در خصوص مسایل منطقه به پیوند منافع رسیده اند.

پیوند منافع خادم الحرمین با رژیم صهیونیستی!

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ در جدید ترین اقدام مشترک عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی، این دو با همکاری همدیگر با قدرت از دولت مصر حمایت می كنند و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از صدور هرگونه قطعنامه علیه دولت جدید مصر به كار می گیرند.

اما سوال اینجاست كه رژیم اسرائیل و عربستان چه ارتباطی به هم دارند؟ عربستان كشور حرمین شریفین و از تحریم كنندگان كالاهای اسرائیلی بود اما اوضاع امروز متفاوت از گذشته است.

شاید خیلی ها نمی دانند كه تعدادی از جزایر و آبراه های متعلق به عربستان از سال 1967 تا به امروز در اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد اما باید گفت جزیره تیران با مساحت 80 كیلومتر مربع و جزیره صنافیر با مساحت 33 كیلومتر مربع دو جزیره ای هستند كه برای رژیم اسرائیل بسیار با اهمیت به نظر می رسند چون تنها راه ورودی این رژیم غاصب به دریای سرخ به شمار می آیند.

بعد از پیمان كمپ دیوید، رژیم صهیونیستی نیروهای نظامی خود را از این جزایر خارج كرد اما به دلیل اهمیت فوق العاده ای كه این دو جزیره بزرگ برایش داشتند كاری كرد كه استفاده نظامی و حتی تجاری از آنها غیر ممكن شود.

رژیم صهیونیستی قبل از خروج از این دو جزیره آنها را مین گذاری كرد و سپس برای تضمین امنیت شان از سازمان ملل متحد جواز اداره آنها را  توسط نیروهای چند ملیتی اخذ نمود به شرط آن كه هویت عربی جزایر حفظ شود اما در نهایت این دو جزیره از نقشه كشورهای عربی حذف شدند.

در سال 2005 عربستان برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی از كالاها و محصولات ساخت رژیم صهیونیستی رفع تحریم كرد و مسوولان سازمان اطلاعات این كشور با اطلاع قبلی و تشویق سازمان سیا امریكا، بارها با موساد ملاقات كردند تا برخی از امور مانند مبارزه با تفكر دینی اصولی در منطقه را مورد مطالعه قرار دهند.

اوائل سال 2010 تركی فیصل معاون وزیر امور خارجه عربستان در یك كنفرانس امنیتی كه در مونیخ برگزار شد، با دانی ایالون معاون وزیر امور خارجه رژیم اسرائیل دست داد و در ژوئن همان سال نشریه تایمز خبری مبنی بر موافقت ریاض با استفاده اسرائیل از حریم هوایی عربستان برای حمله به ایران خبر داد.

تایمز به نقل از یك منبع ناشناس فاش كرد که عربستان حتی عملیات توقف پدافند هوایی خود را هنگام عبور هواپیماهای اسرائیلی از فراز آسمان كشورش به سوی ایران آزمایش كرده است. اگرچه اسرائیل و عربستان هردو این خبر را تكذیب كردند اما پیش از آن هم عملیات مشابهی موسوم به اوپرا در سال 1981 انجام شده بود که  هواپیماهای اسرائیلی هنگام عبور از حریم هوایی عربستان و اردن با هیچگونه مقاومتی روبرو نشده بود.

در ماه دسامبر سال 2009 یك شركت سعودی-اسرائیلی با مدیریت یوسف مایمان و تركی بن عبدالله برای اداره میدان عظیم گازی سردار واقع در مرزهای تركمنستان وارد مذاكره شد.
اینها نمونه هایی است از نزدیكی هرچه بیشتر مسوولان عربستان و اسرائیل و گره خوردن منافع این دو با یكدیگر كه منجر به اتخاذ مواضع یكسان در برابر مسائل منطقه ای شده است.
طبقه بندی: عبداله حاکم ظالم حجاز، 
ارسال توسط محمد امین
آخرین مطالب
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
مهمترین برنامه جهت تعجیل در ظهورچیست؟پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ